28 grudnia 2023r. Seniorzy z Ośrodka Opieki Dziennej w Wysokiej i Klubu Seniora Gminy Łańcut wraz z całym zespołem świętowali zakończenie Starego Roku, a zarazem symbolicznie wszyscy razem powitali nadchodzący Nowy Rok. Wszyscy uczestnicy życzyli sobie wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym 2024 roku.

W dniu 20 grudnia w Ośrodku Opieki Dziennej i Klubie Seniora Gminy Łańcut odbyło się uroczyste spotkanie wigilijno - opłatkowe. Magia, zapach choinki i radość to słowa, które kojarzą nam się ze Świętami Bożego Narodzenia. Wszystkim uczestnikom towarzyszył świąteczny nastrój i panowała rodzinna atmosfera. Na tej uroczystości nie zabrakło wspólnego kolędowania, łamania się opłatkiem i składania życzeń. Dziękujemy zaproszonym gościom za ich przybycie Panu Sekretarzowi Gminy Łańcut Mariuszowi Pieniążkowi i Pani dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łańcut Marcie Ziębie - Kuźniar.

8 grudnia Seniorzy z Ośrodka Opieki Dziennej w Wysokiej i Klubu Seniora Gminy Łańcut mieli możliwość poczuć odrobinę świątecznej atmosfery zwiedzając Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych.  Seniorzy mogli zobaczyć tysiące ręcznie wyprodukowanych bombek oraz setki niesamowitych eksponatów w galeriach. Pod opieką przewodnika seniorzy oglądali stanowiska z choinkami i bombkami z różnych części świata i epok (styl amerykański, wiktoriański, francuski, norweski, staropolski). Obejrzeli również cały proces wyrobu ozdób choinkowych, w czasie którego pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym rozgrzewał szkło, a następnie wydmuchiwał okrągłe bańki. W dalszym etapie zwiedzania uczestnicy obu jednostek mogli obserwować pracę pań, które były odpowiedzialne za zdobienie ręczne bombek. Przekonali się, że ta czynność wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których wszyscy seniorzy ozdabiali bombki według własnego pomysłu. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy senior otrzymał bombkę, którą własnoręcznie wykonał podczas warsztatów. Na zakończenie wycieczki odbył się wspólny obiad w Karczmie Jorgula. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.