8 grudnia Seniorzy z Ośrodka Opieki Dziennej w Wysokiej i Klubu Seniora Gminy Łańcut mieli możliwość poczuć odrobinę świątecznej atmosfery zwiedzając Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych.  Seniorzy mogli zobaczyć tysiące ręcznie wyprodukowanych bombek oraz setki niesamowitych eksponatów w galeriach. Pod opieką przewodnika seniorzy oglądali stanowiska z choinkami i bombkami z różnych części świata i epok (styl amerykański, wiktoriański, francuski, norweski, staropolski). Obejrzeli również cały proces wyrobu ozdób choinkowych, w czasie którego pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym rozgrzewał szkło, a następnie wydmuchiwał okrągłe bańki. W dalszym etapie zwiedzania uczestnicy obu jednostek mogli obserwować pracę pań, które były odpowiedzialne za zdobienie ręczne bombek. Przekonali się, że ta czynność wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których wszyscy seniorzy ozdabiali bombki według własnego pomysłu. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy senior otrzymał bombkę, którą własnoręcznie wykonał podczas warsztatów. Na zakończenie wycieczki odbył się wspólny obiad w Karczmie Jorgula. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.